Věc: Počátek

The Thing ORIG

PREMIÉRA
08.12.2011
Žánr
sci-fi thriller
Rok výroby
2011
Stopáž
103 min
Přístupnost
od 15 let
Původ
USA/Kanada
Režie
Matthijs van Heijningen
Nosiče
Věc: Počátek Věc: Počátek Věc: Počátek
SYNOPSE

Antarktida je pozoruhodný a překrásný kontinent. Ve filmu Věc: Počátek se na něm ale nachází také odlehlá výzkumná stanice, jejíž osazenstvo, tvořené mezinárodním vědeckým týmem, objeví v ledových hlubinách neobyčejné stvoření. Z objevu, který má obrovský vědecký potenciál, se však brzy stává vražedná hrozba. Vědci jsou nuceni čelit narůstající paranoii tváří v tvář zcela neznámému tvorovi, který je schopen změnit se v dokonalou kopii jakéhokoliv živého organismu.

Paleontoložka Kate Lloydová (Mary Elizabeth Winstead) se do ledové pustiny vydala v naději, že zde učiní nejzásadnější objevy své kariéry. Společně s norským vědeckým týmem, který narazil na loď, uvězněnou v ledu, zde objevuje organismus, který, jak se alespoň zdá, před mnoha tisíci lety během havárie lodi zemřel. Ten však pouze spí a čeká na probuzení.

Poté, co prostý experiment věc uvolní z jejího ledového vězení, je Kate nucena spojit své síly s místním pilotem Carterem (Joel Edgerton) ve snaze zabránit tomu, aby je stvoření jednoho po druhém nevyvraždilo. Parazit, který dokáže napodobit cokoliv, čeho se dotkne, se v drsných a vypjatých podmínkách země věčného ledu mění v hrozbu, která dokáže rozložit a poštvat proti sobě i ten nejsehranější tým.

TRAILER
GALERIE